top of page

ВИМОГИ РЕДАКЦІЇ

ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ СТАТТІ

До друку приймаються

наукові статті українською, а також англійською, німецькою, польською та російською мовами експериментального, узагальнюючого, методичного й методологічного характеру, в яких висвітлюються результати наукових досліджень (зі статистичною обробкою даних), що мають теоретичне і практичне значення, є актуальними для професійної освіти й раніше не публікувалися.

Аспіранти мають також надіслати рецензію та витяг із протоколу засідання лабораторії (кафедри) про рекомендацію статті до друку.

Наукова стаття повинна містити обов’язкові структурні елементи: актуальність (постановка проблеми в загальному вигляді та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями); ступінь наукової розробки проблеми (аналіз останніх досліджень і публікацій, у яких започатковано розв’язання цієї проблеми і на які спирається автор; виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, яким присвячується наукова праця); постановка завдання (формулювання цілей статті); виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих результатів; висновки з цього дослідження і перспективи подальших наукових розвідок.

Надіслана стаття має подаватися в завершеному й літературно опрацьованому вигляді та відповідати вимогам наукового стилю.

За достовірність фактів, цитат, власних імен, географічних назв, посилань на літературні джерела та інші відомості відповідають автори публікацій.

Думка редакції може не збігатися з думкою авторів. Редакція зберігає за собою право на редагування і скорочення матеріалів.

Надсилаючи статтю до редакції, автор дає згоду на її публікацію.

Передруки й переклади можливі за згодою видання.

 

ОФОРМЛЕННЯ СТАТТІ

Технічні вимоги

Тексти потрібно надавати в електронному форматі:

  • редактор Місrоsoft Word (doc, docx),

  • шрифт Тіmes New Roman,

  • кегль – 14, для таблиць – 12;

  • поля: ліве – 30 мм, всі інші – 20 мм;

  • міжрядковий інтервал – 1,5;

  • абзац – 1,25 мм;

  • знаки: лапки («»), апостроф (’), дефіс (-), тире (–);

  • між ініціалами та перед скороченим написанням років і сторінок (наприклад: 1999 р.; 24 с.) проставляйте нерозривний інтервал (Shift+Ctrl+пробіл).

У статті не повинно бути зайвих надрукованих символів. Не використовуйте примусовий та ручний перенос слів та програмні засоби автоматичного комп’ютерного перекладу. Автоматично встановіть заборону «висячих» рядків. Не встановлюйте відступ (абзац) першого рядка табуляцією або кількома проміжками. Сторінки пронумеруйте.

Формули, таблиці, рисунки, схеми, графіки, виконані за допомогою програмних пакетів математичної та статистичної обробки, конвертуйте у графічні формати EPS і TIFF.

Загальний обсяг наукової статті – 10-12 сторінок (з літературою і реферуванням).

Посилання на першоджерела розміщуйте у квадратних дужках, де арабською цифрою вказується номер першоджерела (цитованої праці), що відповідає номеру в списку використаної літератури, та сторінка, наприклад: [2, с. 147]. Декілька першоджерел в одному посиланні відокремлюються крапкою з комою.

Послідовність оформлення статті:

  • індекс УДК (у лівому кутку чільної сторінки, великими літерами, напівжирним шрифтом);

  • заголовок (посередині, великими літерами, напівжирним шрифтом);

  • прізвище, ім’я та по батькові автора статті, його науковий ступінь, звання, посада, установа (без скорочень, у правому кутку, курсивом, трьома мовами – українською, російською, англійською); відсутність інформації з афіліювання авторів або неправильна чи неповна інформація призводять до втрати даних у профілях авторів та організацій, створенню множинних профілів, втрати даних про публікації.

  • ключові слова й авторське резюме (реферат) українською, російською та англійською (чи іншою мовою – для зарубіжних авторів); авторське резюме (реферування) виконує функцію незалежного від статті джерела інформації й має бути інформативним (не містити загальних слів), змістовним (відображати основний зміст статті й результати досліджень), компактним (230–250 слів).

  • текст статті;

  • література (прописними літерами, «напівжирним» штифтом, посередині); першоджерела подаються в алфавітному порядку й оформлюються згідно з ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання», нумерація суцільна; кількість першоджерел не повинна перевищувати 15. У списку наводять тільки джерела, на які є посилання в тексті статті;

  • транслітерація (references) списку використаної літератури (конвертація російських і українських букв у латиницю).

 

ПОРЯДОК ПОДАННЯ СТАТТІ ДО ДРУКУ

  • Надішліть статтю на Е-mail редакції: tmpo@ivet-ua.science.

  • Отримайте підтвердження про включення її до збірника.

Включення статей до збірника здійснюється за рішенням редколегії на підставі висновків незалежної експертизи. Матеріали, виконані з порушеннями цих правил, не розглядаються, не рецензуються і не повертаються авторам.

Матеріали пересилайте електронною поштою на адресу редакції двома окремими файлами:

  • стаття (Petrova_stattya);

  • контактні телефони, електронна адреса (Petrova_informaciya).

ЗАПОРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ

МИ РАДІ ПОШИРИТИ ВАШ ДОСВІД

bottom of page